“Shpikja e re”, drone kontrabandë me droge, armë dhe celularë futen në burgje

0
122

Oficerët e burgjeve po kapin një dron çdo pesë ditë, duke u përpjekur për të kontrabanduar drogë, armë dhe celularë në burgje.

Një skuadër specialistësh të ngritur për të trajtuar problemin ka gjetur 120 pajisje fluturimi të kontrolluara në largësi që fluturonin kontrabandë në burgje që nga janari i vitit të kaluar.

Kjo ka bërë që 17 vetë të jenë dënuar dhe tani po vuajnë dënime me burg prej më shumë se 50 vitesh në Londër, raporton DailyMail.

Njësia e re po tenton një goditje kombëtare në dronët që synojnë burgjet, ku tregtia e mallrave të paligjshme po ushqen dhunë dhe çrregullim midis të burgosurve./ Lajmifundit.al

 

Lërrë një Përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu