“Të blerë me para droge”/ Anëtarja e Shoqërisë civile i kthehet ashpër Kryemadhit: Shko fry trurin, para se të frysh surratin

0
151

Në kuadër të zgjedhjes së prokurorit të ri të përkohshëm, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi pasi ka akuzuar SHBA&ba, para dy ditësh ka  sulmuar edhe Shoqërinë civile, duke u shprehur se edhe ata janë blerë me paratë e drogës.

Por, pas akuzave të Kryemadhit ndaj Shoqërisë civile, ka hedhur edhe reagimi i ashpër i Brizida Gjikondit, një prej juristeve dhe aktivisteve më të zëshme të shoqërisë civile Gjikondi e ka ironizuar  Kryemadhin pas deklaratës së saj. “Ç’pate moj shoqe që u bëre bjonde” shkruan gjikondi në rrjetin e saj social facebookj, duke i kujtuar Kryemadhit edhe operacionet plastike ku në vend që të fryjë surratin, duhet të fryjë surratin.”

Statusi i plotë i Gjikondit:

“Mona Kryetarja sulmon shoqerine civile dhe thote qe shoqeria civile u ble me leket e droges….nuk po kuptoj per cilen shoqeri civile e ka….. dhe e dyta.. cpate moj shoqe qe u bere bjonde… dhe e treta.. ndonje gjilpere beje ne mendje… jo kuturu… duhet fryre truri pastaj surrati… meqe librat te bejne reaksion..Ciao… nga nje aktiviste civile qe tani e mori vesh qe qenka blere.. sa frëngu pulën…Ah se desh harrova.. kam ca mike miq ketu per vec se spiuna vullnetare e kane dhe idhull e i bejne furce.. o copa yllit, o bukurane… .. kur tja coni kete timen.. thojini qe ballukja do i shkonte me shume majtas..”-përfundon Gjikondi.

 

Lërrë një Përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu