Miratohet projektligji për ndërtimin e aeroportit të Vlorës, rrëzohet lista e KLP dhe KLGJ

0
757

Pas ndërprejeve të vazhdueshme të seancës parlamentare, është votuar projektligji për ndërtimin e aeroporit të Vlorës.

Ky projektligj mori të gjitha votat e nevojshme dhe kaloi me 74 vota pro.
Ndërkohë, është rrëzuar për herë të dytë lista e kandidatëve të KLP dhe KLGJ, pasi nuk mori votat e nevojshme.

Nga 93 vota që duhen për kalimin e listës, ajo mori gjithsej vetëm 73 vota.

Gjithashtu, në Kuvend nuk u miratua dhe ndryshimi i ligjit të arsimit, i cili ishte propozuar nga PD.

Lërrë një Përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu